Her dil Esma Zikri okur
Aynalara gülümseyişinizi daima güzel yansıtır
▪ Arama Yap
▪ Günün Sözü

Bana iyi anneler verin, size daha iyi bir dünya kurayım. (Aldaur Huxley )

▪ Bir Atasözü

Said İbnu'l- Müseyyeb (rahimehullah) anlatıyor: "Resülullah (S.a.v) buyurdular ki: "Şeytan tek başına olanla, iki kişi beraber olana sıkıntı verir. Eğer üç kişi olurlarsa onlara sıkıntı veremez." (Muvatta, İsti'zân 36, (2, 978).)

▪ Bir Ayet

“(Ey Ra­sû­lüm! İn­san­la­rı) Rab­bi­nin yo­lu­na hik­met ve gü­zel öğüt­le dâ­vet et ve (lü­zû­mu hâ­lin­de) on­lar­la en gü­zel bir üs­lûp­la mü­câ­de­le et…” ((Nahl, 125))

▪ Bir Hadis

Abdullah bin Mes’ud (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi: “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): ‘Sizi Allah’a yaklaştırıcı ve ateşten uzaklaştırıcı hiçbir şeyi terketmedim, onların hepsini size emrettim ve sizi Allah’tan uzaklaştırıcı, ateşe yaklaştırıcı hiçbir şeyi terketmedim, onların hepsini size yasakladım’ buyurdu.” (Begavi 4111, Beyhaki 13443)

Tiryaki Sözler
Victor Hugo'nun en meşhur sözleri
Bu ecdadın torunları bugün maalesef sefilleri oynuyor. Ama bu sefiller biliniz ki Victor Hugo'nun Sefiller! değil, bu sefiller bizim sefillerimiz!
27.02.2010
16920

Victor Hugo'nun en meşhur sözleri

* Okumak gıdadır, okuyan insanlık bilen insanlıktır. * Kalp bo­şaldıkça kese dolar. * Kadınlar zayıftır ama anneler kuvvetlidir. * Kadınsız erkek, horozsuz tabanca gibidir, erkeği ateşleyen kadın­dır. * Eğer biri beni aldatırsa ona ayıp, ikinci kere aldatırsa bana ayıp. * Ana kolları şefkatle yoğrulmuştur. Çocuklar orada derin de­rin uyurlar. * İnsanlık en sonunda evrensel cumhuriyete, kesin ba­rışa kavuşup kurtulacaktır. * Gülmek için mutlu olmayı beklemeyi­niz, belki gülmeden ölürsünüz. * Şöhret, gençlik ve gurur... Mezar hepsini alır. * Özgürlük döndüğünde ben de döneceğim. * Çocuğu­nu kaybeden bir anne için hergün ilk gündür; bu ızdırap ihtiyarla­maz. * Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir ama torununu çıldıra­sıya sevmeyen dede olamaz. * iyi olmak kolaydır, zor olan adil ol­mak. * Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın. * Rüyalar gece­lerin akvaryumudur. * Kapalı gözler ruhu seyretmenin en güzel şeklidir. * Kişinin sahip olduğu tek şey çekiçse, çevresindekileri çi­vi gibi görmeye başlar. * Çalışmak hayat, düşünmek ışıktır. * Dün­ya zevkleri acıdan ba 20100227__1024286151 şka birşey doğurmaz. * Anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. * Aşk, ikiyken bir olmak demektir. * Aşk ve öksürük saklanamaz. * Öyle alçak bir kapıdır ki açlık, ge­çilmesi zarurî oldu mu, insan artık ne kadar büyükse o kadar çok eğilir. * Gemi o kadar dolmuş da bir insan mı fazla geliyor? Neda­met duyan bir suçluyu o kadar ağır mıdır ki, cemiyet bu Allah'ın ya­rattığı gemiden fırlatmak, uçurumun karanlığına atmak istemekte­dir? Suç vicdan azabıyla ödenir. Yoksa balta, giyotin yahut yağlı ke­mentle değil. Kan kanla temizlenmez, gözyaşıyla temizlenir. * Hiç­bir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı koyamaz. * Ölüm ce­zası barbarlığın ezelî ve mahsus alâmetidir; nerede ölüm cezası yaygınsa orada barbarlık, tahakküm sürüyor. Nerede ölüm cezası kaldırılmışsa orada medeniyet hüküm sürüyor. * Tembellik iki ço­cuklu bir anadır. Kızının adı açlık, oğlunun adı hırsızlıktır. * Dünya­da istediğim ve bana hayatı sevdiren iki şey var: Aşk ve özgürlük. Aşk uğruna gerekirse hayatımı veririm, fakat özgürlük uğruna aş­kımı da feda ederim. * Az yalan söylenemez, yalan söyleyen her yalanı söyler. * insanlar yalan söylemek zorunda kaldıkları kimse­lerden nefret ederler. * Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşa­maz. * Kırk yaş gençliğin ihtiyarlığı, elli yaş ihtiyarlığın gençliğidir.

 

Bu ecdadın torunları bugün maalesef sefilleri oynuyor. Ama bu sefiller biliniz ki Victor Hugo'nun Sefiller! değil, bu sefiller bizim sefillerimiz!

Navigasyon ve Bilgi
▪ Ekleyen: Editör Editör
▪ Sonraki Konuya Git: Acı, akıllı adamların hocasıdır.
▪ Önceki Konuya Git: Azarlaması çok olanın arkadaşı az olur
Öykü & Deneme // Tiryaki Sözler Kategorisine Dön
Öykü & Deneme Kategorisine Dön
Anasayfaya Dön
▪ Yorumlar
salih demir (Konu Puanı: 5 / 5)
hugo nun sözleri güzel ve kendini akılllıca ifade eden sözcükler ve terimleri bir arada kullanmış.............
11.12.2011
▪ Yorum Yaz
Ad Soyad:
Konu Puanı:
Yorumunuz:
This Is CAPTCHA Image